Tails.com Plánuje zníženie počtu zamestnancov na zvýšenie efektivity

Tails.com, dodávateľ krmiva pre psy, ktorému patrí Nestlé Purina PetCare, oznámil plány na optimalizáciu svojich operácií prostredníctvom zníženia počtu zamestnancov o štvrtinu. Ako odhalili uniknuté dokumenty, spoločnosť so sídlom v Londýne zníži počet svojich zamestnancov o približne 25 %, čo ovplyvní asi 55 zamestnancov.

Tails.com, založený v roku 2014, sa špecializuje na poskytovanie prispôsobených plánov krmiva pre psy, vyvinutých tímom veterinárov a výživových odborníkov. Od svojho založenia získala spoločnosť 16 miliónov dolárov vo forme rizikového kapitálu, a to predtým, než v roku 2018 Nestlé Purina PetCare získala väčšinový podiel. Napriek akvizícii si však Tails.com nadále ponecháva svoju nezávislosť.

Vo vnútornej komunikácii spoločnosť uviedla, že revízia jej stratégie a operačného modelu v roku 2023 viedla k identifikácii oblastí, v ktorých by bolo možné dosiahnuť väčšiu efektivitu. V dôsledku toho teraz Tails.com skúma spôsoby optimalizácie svojich tímov, aby vytvorili silnejší a udržateľnejší biznis na dlhú dobu.

Aby spoločnosť splnila právne požiadavky v Spojenom kráľovstve, je povinná ponúknuť zamestnancom postihnutým znížením pracovnej záťaže štatutárny balík na poskytnutie odstupného. Tento balík zahŕňa polovičný týždenný plat za každý rok práce pre zamestnancov do 22 rokov, týždenný plat za každý rok práce pre zamestnancov vo veku medzi 22 a 41 rokmi a plat 1,5 týždňa za každý rok práce pre zamestnancov starších ako 41 rokov. Maximálna štatutárna mzda je stanovená na £643 (809 dolárov) týždenne.

Napriek tomu, že táto správa prekvapila niektorých zamestnancov, Tails.com si kládzie za cieľ dosiahnuť dvojciferný rast v roku 2024 a dosiahnuť finančnú sebestačnosť do roku 2026. Nedávne investície spoločnosti do rozvoja viedli k stratám vo výške 10 miliónov libier (12,6 milióna dolárov) v predchádzajúcom roku.

Dôležité je podotknúť, že rozhodnutie o znížení počtu zamestnancov prijali vedení spoločnosti Tails.com, nie Nestlé, hoci predstavenstvo materskej spoločnosti podporovalo tento krok. Toto zníženie počtu zamestnancov sa zhoduje s širším trendom v technologickom priemysle, kde spoločnosti ako Grammarly, Microsoft a Google tiež oznámili prepúšťanie zamestnancov s cieľom presmerovať zdroje na strategické ciele.

Tails.com sa stále zaväzuje dodávať svoje prispôsobené plány krmiva pre psy súčasne s implementáciou zmien na zvýšenie efektivity a vytvorenie základu pre budúci rast.

Časté otázky:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *